North America
Performance Polymers

BASF Poliuretany Polska Sp. z o.o.

Segment systemów poliuretanowych jest na terenie Polski obsługiwany przez spółkę BASF Poliuretany Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Śremie, bezpośrednio zależną od BASF Polyurethanes GmbH z siedzibą w Lemförde (Niemcy).

Spółka zajmuje się sprzedażą na polskim rynku stale udoskonalanych systemów poliuretanowych produkowanych lokalnie w Śremie oraz przez inne podmioty z Grupy BASF, a także wprowadzaniem nowych technologii, będących wynikiem działalności badawczo-rozwojowej BASF.(www.basf.com). Poliuretan nazywany jest tworzywem o nieograniczonych możliwościach. Jest uniwersalny, a produkty z niego wykonane mogą być stosowane niemal we wszystkich dziedzinach życia, czyniąc je wygodniejszym, bezpieczniejszym i przyjemniejszym. Poliuretan spotykamy np. uprawiając sport (spody obuwnicze), odpoczywając (pianka w materacu), prowadząc samochód (kierownica, siedzenia, deska rozdzielcza), w gospodarstwie domowym (lodówka), w pracy (obudowa komputera).

Systemhaus_Polen.jpg

Firma BASF Polyurethanes GmbH, należąca w 100% do BASF SE, jest jednym z wiodących przedsiębiorstw produkujących poliuretany na świecie.

Siedziba główna w Lemförde w Dolnej Saksonii jest zarazem międzynarodowym centrum technologicznym BASF w zakresie poliuretanów. Do grupy BASF Polyurethanes należy kilkanaście zakładów w całej Europie. Jednym z nich jest ukończony w roku 2010 zakład produkcyjny spółki BASF Poliuretany Polska w Śremie pod Poznaniem. BASF Polyurethanes oferuje swoim klientom kompletny pakiet produktów począwszy od surowców poprzez systemy poliuretanowe i poliuretany termoplastyczne, aż po gotowe elementy z elastomerów mikrokomórkowych.

BASF Poliuretany Polska Sp. z o.o.
ul. Wiosenna 9
63-100 Śrem
Polska
tel.: +48 61 636 63 66
fax: +48 61 636 63 99
www.pu.basf.de/pl
NIP: 701-01-43-710