Asia Pacific
Performance Polymers

BASF Polyurethanes Europe

 

growing_foam.jpg

Reagowanie na potrzeby klientów

W wysoce ukierunkowanej na usługi branży systemów poliuretanowych wymagane są niezawodność, doświadczenie i kwalifikacje. Poprzez sieć centra tzw. System Housów, BASF zapewnia szybkie wsparcie lokalne - od usług technicznych i sprzedaży po marketing - w pracach nad rozwiązaniami tworzonymi na indywidualne zamówienia.

Kierując się zasadą „Pomagamy odnosić sukcesy naszym klientom”, BASF przygotowuje indywidualne rozwiązania dla swych klientów i znajduje własne, nowatorskie zastosowania produktów. Współpracując ze swymi klientami, BASF stworzyła liczne nowatorskie rozwiązania, zarówno w postaci nowych produktów, pomysłów racjonalizatorskich, jak i nowych zastosowań.

 

Bogata oferta

Dysponujemy bogatą ofertą indywidualnie opracowanych systemów i surowców do wytwarzania tzw. mikrokomórkowych pianek poliuretanowych (PU) oraz wyrobów z poliuretanów kompaktowych. Nasze rozwiązania systemowe są zoptymalizowane pod kątem zastosowań technicznych oraz wyróżniają się opłacalnością, praktycznością i prostotą serwisu.

 

Systemy PU

Nasza bogata oferta systemów poliuretanowych dzieli się na różne grupy, stosownie do ich właściwości - wyróżnia się więc tu systemy z pianki sztywnej, elastycznej czy integralnej. Rynkowe marki, takie jak Elastopor®, Elastoflex® i Elastolit®, to tylko kilka przykładów nowatorskich produktów BASF, które zdobyły sobie uznanie w świecie poliuretanu..

 

Specjalne elastomery PU

Jesteśmy nie tylko liderem rynku systemów i technologii, ale też przodujemy na polu elastomerów termoplastycznych i specjalnych elastomerów komórkowych, zaliczanych do wysoce specjalistycznych produktów.

 

Wszechstronny Elastollan

Elastollan® jest nowatorskim, wszechstronnym materiałem o niewiarygodnym potencjale. Jest to termoplastyczny elastomer poliuretanowy (TPU), produkowany i sprzedawany przez BASF, nadający się do przetwarzania przy użyciu różnorodnych procedur. Oferuje wyjątkową kombinację elastyczności i sprężystości, gwarantowanych w szerokim zakresie temperatur. Jest odporny na ścieranie, uderzenia, oleje i smary, rozdarcie i wypaczenie oraz ma pamięć kształtu. Można go nawet modyfikować, na przykład przez wzmocnienie włóknem szklanym, tak by nadawał się do szczególnych zastosowań.

 

Elementy z Cellasto: są niemal w każdym samochodzie

Projektujemy, produkujemy i sprzedajemy elementy z komórkowych elastomerów PU o firmowej nazwie Cellasto®. Dziewięciu na dziesięciu producentów samochodów stosuje w swych autach systemy zawieszeń Cellasto. Są wykorzystywane jako pomocnicze elementy zawieszenia, jako odbojniki i gniazda amortyzatorów bądź jako kompletne systemy i pełniąc te funkcje tłumią drgania i hałas, a tym samym podnoszą bezpieczeństwo i komfort podróży. Cellasto uważa się za idealny przykład nowatorskiego know-how BASF: doskonała znajomość chemii poliuretanów oraz techniki mieszania i pomiarów, połączone z najwyższą precyzją przetwarzania i obróbki. Tworzywo to wynaleziono i wyprodukowano w odpowiedzi na szczegółowe wymagania klientów, a w pracach nad nim zastosowano najnowocześniejsze metody CAD i FEM, wykorzystujące szczegółowe banki danych składników.