Asia Pacific
Performance Polymers

Czym jest poliuretan?

Materiał o nieograniczonych możliwościach

PU zasadniczo składa się z dwóch surowców, to jest izocyjanianu i poliolu, uzyskiwanych z surowej ropy naftowej. Zmieszanie obu tych gotowych do przetwarzania ciekłych komponentów systemu, oraz różnych materiałów pomocniczych, takich jak katalizatory, środki spieniające i stabilizatory, inicjuje reakcję chemiczną. Zmieniając składniki i proporcje mieszaniny, można precyzyjnie regulować właściwości powstającego poliuretanu, tak by uzyskać materiał o różnej sztywności, elastyczności, nadający się do specyficznych, indywidualnych zapotrzebowań.

application_polyurethane_poland.jpg

Dzięki poliuretanom życie jest lepsze, bezpieczniejsze i wygodniejsze. Wykorzystuje się je w sporcie i rekreacji, w domu i w samochodzie, w licznych produktach, takich jak podłokietniki, kierownice, materace i zagłówki, lodówki, koszulki kabli, podeszwy i łyżworolki. Dzięki swym wszechstronnym właściwościom tworzywo to podnosi jakość naszego życia wszędzie tam, gdzie jest stosowane.

Idąc z duchem czasu

Przy globalnym zużyciu przekraczającym 12 mln ton poliuretany należą do najważniejszych współczesnych tworzyw sztucznych. Ponieważ zaś zaliczają się do materiałów najnowocześniejszych, popyt na nie będzie rosnąć.